Aktualności

VI Forum Sektora Wołowiny & #EUnitedAgri

 

Już po raz szósty, Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego przystąpiło do organizacji Forum Sektora Wołowiny. 

Szósta edycja Forum współorganizowana przez Federację Branżowych Związków Producentów Rolnych oraz przy współpracy z Copa i Cogeca, a także z Radą Sektora Wołowiny odbędzie się w dniach 2 - 3 grudnia 2019 r. w Radisson Collection Hotel w Warszawie, ul. Grzybowska 24. 

Polski

Zwrot kosztów za udział w Systemie QMP

Ruszył kolejny nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach uczestnictwa rolników w krajowych systemach jakości żywności.
Termin składania wniosków:
od 25.09.2019 r. do 22.11.2019 r.

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ
 
Celem działania jest sprawnienie łańcucha dostaw żywności, w tym przetwarzania i wprowadzania do obrotu produktów rolnych, promowanie dobrostanu zwierząt i zarządzania ryzykiem w rolnictwie.

Polski

Meat Quality for a Sustainable future- zapraszamy na konferencję EKG/ONZ

Zrównoważona produkcja mięsa ukierunkowana na dbałość o jakość oraz realizację najwyższych, światowych norm, najnowsze osiągnięcia w 
dziedzinie produkcji żywności, integralność i zarządzenie łańcuchem dostaw czy wykorzystanie technologii blockchain 
- to tylko kilka z wiodących tematów które zostaną poruszone podczas seminarium "Meat Quality for a Sustainable future – Eating quality, standards and innovative solutions for trade".

 

Polski

IRZplus - Obsługa zgłoszeń przez Internet

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, realizując przepisy ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, umożliwia posiadaczom zwierząt gospodarskich oznakowanych składanie w formie elektronicznej zgłoszeń zdarzeń zwierzęcych do Systemu IRZ. W tym celu udostępniono aplikację Portal IRZplus, która pozwala posiadaczom na przesyłanie zgłoszeń bezpośrednio do systemu informatycznego, w którym prowadzony jest rejestr zwierząt gospodarskich oznakowanych.
Portal IRZplus umożliwia posiadaczom zwierząt:
 

Polski

Narodowa Wystaw Zwierząt Hodowlanych

Od piątku 17 maja do niedzieli 19 maja na MTP będzie można obejrzeć zwierzęta hodowlane różnych ras i gatunków. W targowych pawilonach będzie można obejrzeć owce, kozy, króliki, szynszyle, ale też kury, kaczki, a nawet przepiórki w czasie Narodowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych. Nie zabraknie także bydła ras mięsnych pochodzących z godpodarstw hodowców Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego. 

Polski

WoLove- nowa platforma konsumencka- z miłości do wołowiny

Mając świadomość, że wołowina jest mięsem uważanym za produkt trudny w obróbce, do Waszej dyspozycji oddajemy nową platformę konsumencką.
Znajdziecie tam porady, przepisy i inspiracje na pyszne potrawy z wołowiny.
WoLove - z miłości do wołowiny https://wolove.pl/
 
 

Polski

Zapraszamy na targi rolnicze - Agrotechnika 2019!

Wraz z Łódzkim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach zapraszamy w dniach  27 – 28 kwietnia 2019 roku na XXVII Targi Rolne AGROTECHNIKA, które odbędą się w Bratoszewicach.
Poza atrakcjami przewidzianymi przez organizatora wśród stoisk specjalistycznych, w sektorze A znajdziecie Państwo stoisko Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego.

Polski

Ważna ustawa "odorowa".

W związku z przedstawieniem przez Ministerstwo Środowiska projektu ustawy o minimalnej odległości dla planowanego przedsięwzięcia sektora rolnictwa, którego funkcjonowanie może wiązać się z ryzykiem powstawania uciążliwości zapachowej z dnia 28 marca 2019 r. uprzejmie informuję, iż rozumiemy konieczność znalezienia kompromisu między interesami rolników prowadzących produkcję zwierzęcą, a postulatami pozostałych mieszkańców obszarów wiejskich. Przedstawiamy treść opinii Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego. 

Polski

Zespół ds. produkcji żywności wysokiej jakości zaczął działać

19.03.2019 r. odbyło się pierwsze spotkanie Zespołu ds. wysokiej jakości żywności powołanego w ramach Porozumienia Rolniczego.
– Ten Zespół jest jednym z wiodących, gdyż nie ma dziś w rolnictwie ważniejszej sprawy niż bezpieczeństwo i jakość żywności – podkreślił Gabriel Janowski, który został wybrany na przewodniczącego Zespołu.
Zapewnił jednocześnie, że uczestniczący w pracach przedstawiciele wielu branż będą konsekwentnie walczyli o najwyższą jakość polskiej żywności.

Polski

Czechy zniosą nadmierne działania kontrolne wobec polskiego mięsa

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zapowiedział, że Czechy zniosą kontrole polskiego mięsa po tym, gdy do 25 marca Polska dostarczy zaktualizowaną informację o wykonaniu rekomendowanych wcześniej przez Komisję Europejską działań.

Polski

Strony