Zaproszenie na Piknik Poznaj Dobrą Żywność

Zaproszenie na Piknik Poznaj Dobrą Żywność

Ponad 100 firm, 10 organizacji i stowarzyszeń, a wśród atrakcji ZOO, warsztaty i bicie rekordu w gotowaniu „kaszotta” – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprasza na 11. Piknik Poznaj Dobrą Żywność, który odbędzie się w ogrodach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
 

Piknik jest corocznym wydarzeniem promującym polską żywność. W tym roku Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyciągnęło przedstawicieli firm i organizacji, którzy opowiedzą uczestnikom o tym, co to znaczy jeść dobrze i zdrowo.
 
Wśród wystawców znalazły się m.in. Instytut Żywności i Żywienia, Polska Izba Mleka czy Agencja Rynku Rolnego. Goście będą mogli wziąć udział w specjalnych warsztatach związanych z właściwym odżywianiem się, skorzystać z porad profesjonalnych dietetyków i zdobyć kilka wyjątkowych i smacznych przepisów.
 
Organizatorzy przygotowali też wiele atrakcji dla osób, które odwiedzą piknik ze swoimi pociechami. Najmłodsi będą mogli nie tylko poskakać na dmuchanych zjeżdżalniach, ale również obejrzeć wystawę historycznych maszyn rolniczych czy zwiedzić ZOO ze zwierzętami hodowlanymi. Dla rodziców przygotowano stoiska z ofertami wypoczynku na wsi.
 
Piknik jest wydarzeniem promującym program Poznaj Dobrą Żywność. Znak PDŻ, rozpoznawany przez polskich i unijnych konsumentów, informuje o tym, że wybrany przez nich produkt jest wytworzony ze sprawdzonych surowców. Wśród wystawców znajdą się także producenci żywności posiadającej logo PDŻ, którzy przygotują dla uczestników specjalną degustację.
 
Piknik odbędzie się 16 maja 2015 r., w godz. 11.00-18.00 w ogrodach SGGW w Warszawie przy ulicy Nowoursynowskiej 166.

 

Polski
Galeria: 
< powrót