Promocja Polskiej Wołowiny podczas Misji Wysokiego Szczebla Komisarza Phila Hogana

Promocja Polskiej Wołowiny podczas Misji Wysokiego Szczebla Komisarza Phila Hogana

Misja wysokiego szczebla do Chin i Japonii odbędzie się w dniach 16-22 kwietnia 2016 roku.

Przedstawiciel Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego uczestniczył będzie w części odbywającej się w Chinach.

Wizyta zagraniczna przedstawiciela PZPBM rozpocznie się w Szanghaju (16-17 kwietnia 2016 r.), następnie w Pekinie (18-19 kwietnia 2016 r.).

Misja będzie łączyć oficjalne wizyty komisarza Phila Hogana oraz działania promocyjne z udziałem delegacji biznesowych (przedstawicieli kluczowych sektorów w handlu UE), tj. seminaria, spotkania B2B i spotkania z mediami. Uczestnicy misji będą mieli możliwość prezentacji podczas seminariów i briefingów prasowych.

Prognozy wskazują, że Chiny staną się w tym roku czwartym na świecie importerem wołowiny z importem na poziomie 700 tys. ton (CWE)

Misja wysokiego szczebla Komisarza Phila Hogana w Szanghaju i Pekinie w dniach 16-19 kwietnia br. jest doskonałą okazją do promocji polskiej wołowiny w Chinach. Promocji polskiej wołowiny w Chinach realizowana w ramach zadania, może przyczynić się do szybszego otwarcia rynku chińskiego na polską wołowinę, co jest szczególnie istotne zwłaszcza w kontekście rosnącego spożycia wołowiny w Chinach i gwałtownie rosnącego importu wołowiny do Chin.