III Forum Sektora Wołowiny podczas Centralnych Targów Rolniczych 2016

W dniach 25-26 listopada br. odbyła się trzecia już edycja Forum Sektora Wołowiny zorganizowanego przez Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego.
Mieliśmy zaszczyt gościć wybitnych ekspertów z branży rolniczej, hodowców bydła, przedstawicieli zakładów mięsnych, handlu, mediów.

Celem tegorocznego Forum było przeprowadzenie dyskusji na temat takiej strategii sektora wołowiny, a w szczególności uczestników łańcucha dostaw wołowiny, która zagwarantuje zrównoważony rozwój na rynku wewnętrznym oraz ekspansję na rynkach eksportowych.

W programie Forum znalazły się najistotniejsze zagadnienia z zakresu: wpływu globalizacji i reformy rynku mleka na rynek wołowiny, jakości mięsa wołowego, transferu wiedzy oraz innowacyjności w procesie produkcji, handlu, logistyki, marketingu w tym również promocji  wołowiny oraz współpracy w ramach łańcucha dostaw.

Podczas uroczystej Gali odbyło się również rozstrzygnięcie Konkursu Producent Bydła Mięsnego Roku 2016. 

W wyniku konkursu zostali wyłonieni najlepsi producenci bydła mięsnego za rok 2016 w następujących kategoriach: 

1. Producent bydła opasowego, 

2. Producent jałówek i buhajów hodowlanych, 

3. Producent odsadków, 

4. Grupy i organizacje producentów bydła mięsnego.

W kategorii producentów jałówek i buhajków hodowlanych zwyciężył Zygmunt Jodko, prezes zarządu AGRO Bieganów Sp. z o.o. Hodowla utrzymuje ponad 2 tys. sztuk bydła mięsnego, w tym krowy rasy Limousine.

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Marian Smorawski z Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Chrustowie, który utrzymuje 500 sztuk bydła rasy Blonde d’Aquitaine.

W kategorii producent bydła opasowego zwyciężyli Anna i Józef Wojewódzcy z miejscowości Wojewódki Dolne. Rolnicy zajmują się produkcją opasów od 8 lat, wykorzystując mieszańce pochodzące z międzyrasowego krzyżowania towarowego.

Wśród zgłoszonych do konkursu producentów opasów wyróżnienie otrzymali: Marcin Wójcik z miejscowości Krzywa,  oraz Tomasz Glosa z miejscowości Brzeźno Lęborskie.

 

Polski
Galeria: 
< powrót